Ismét kihagytam egy napot, úgyhogy összefoglaló következik:)
Tegnap elkezdődött a suli, illetve még csak a regisztráción vagyunk túl, meg kapunk egy hetes nyelvtanfolyamot is. A suli elég messze van, mondjuk mintha Gödöllőre járnék, de a környezet szuper. Elneveztük BŰNÖS VÁROS-nak a települést (Villaviciosa), mert azt mondták nekünk spanyol arcok, hogy a viciosa kifejezést arra használják, aki szereti a bűnös dolgokat. (szótárban megnéztük:……………..)Szóval hipermodern, az ügyintézésre időpontot kapsz, van egy recepciós néni, aki nagyon segítőkész (mint otthon a TO-snénik…) Mindenhol van internet, kis tó, pálmafák, sportpályák, csilivili…A diákok mászkálnak a kis laptopjukkal, leparkolnak a kocsiukkal. Najó, azért a buszon is vannak rendesen, amivel mi megyünk.
Ági! Van mikro a suliban!!!(mármint mikrohullámsütő, arra mi is vágynánk a BGF-en)
A tanfolyam kezdőknek van, de én örülök az ismétlésnek, és szórakoztató, ahogy a németek meg az angolok próbálkoznak spanyolul beszélni…A finnek sem rosszak. A tanárnő nagyon jófej, szereti Budapestet, mert tanított az ELTE-n fél évet.(de ez régen volt, akkor mikor az Evitát forgatták, mondta, hogy látta Antonio Banderast)
Sok jófej diák van, róluk még biztos lesz szó, még csak ismerkedünk. Megvan az új szobatársunk, ugyanis eddig úgy volt, hogy még egy magyar lánnyal fogunk lakni, de ő csak 3 hónapra marad, nekünk viszont 5 hónapra kell lakótárs. Egy finn lány, Pirita. Szegről-végről rokon végülis…Suli után eljött megnézni a lakást, és tetszett neki, nagyon szimpatikus, spanyolul abszolút nem tud, angolul sem perfekt, de jól megleszünk, és legalább itthon is beszélünk kicsit idegenül.
Már összemosom a 2 nap emlékeit, eseményeit, a tanfolyam csak ma kezdődött, de tegnap még volt két számunkra fontos esemény. Liával bevásároltunk a Lidlbe, vettünk mindenfélét, ami jól jöhet éhenhalás veszélye esetén, mirelit dolgokat többek között. Rántott hal, rákok, krumpli…Zöldség-gyümölcsből is feltankoltuk magunkat, és nagyon büszkék voltunk magunkra, hogy milyen jó lesz ez nekünk..Anyagiak mindig aggasztanak azért, mert mégis drágább itt élni, de pl a rákok, halak olcsóbbak, a koktél paradicsom is, amit szeretünk nagyon Próbálunk hasznos dolgokat venni.
A másik ami tegnap történt, hogy elmentünk egy kicsit kocsmázni. Bekerült a képbe még egy magyar, egy BGFes fiú,Gergő, akivel Lia már felvette a kapcsolatot, és tegnap suliba menet találkoztunk, azt hittük ő nagyon jól beszél spanyolul, tévedtünk. Most kezdett tanulni, de ő szeretne itt megtanulni, és spanyolul felvenni az órákat. Tegnap már együtt mentünk vele is suliba. Ő ideiglenesen spanyolokkal lakik, és ők mutattak neki egy kocsmát, ahol minden kör mellé hoznak tapasokat (harapnivalókat), és egész jó áron van a sör. 2 euro. Szóval elvitt minket oda, és nagyon tetszett nekünk, teljesen autentikus, kis lepattant kocsma, le sem tudsz ülni, csak pultot támasztani..:) Finom volt a sör, fantás-bor és a tapasok is. Mindig hoznak vmit találomra. Ettünk tonhalas valamivel töltött rétestészta szerű bigyót, meg sültkrumplit finom öntettel.
Ma este ezeket sajnos nem tudom feltölteni, mert elment a net, hülye felhasználók néha kikapcsolják, elmennek aludni És most este még jót beszélgettem a lakótársakkal, akik nem sokára itt hagynak minket…Olyannyira jót, hogy már szerda van, és reggel megyünk suliba.Csak ezt még mindenképp be akartam gépelni. Így végül 2 nap maradt ki a blogolásból.
Puszi
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.