2010. január 20., szerda

megkésve bár, de..:)

Ismét kihagytam egy napot, úgyhogy összefoglaló következik:)
Tegnap elkezdődött a suli, illetve még csak a regisztráción vagyunk túl, meg kapunk egy hetes nyelvtanfolyamot is. A suli elég messze van, mondjuk mintha Gödöllőre járnék, de a környezet szuper. Elneveztük BŰNÖS VÁROS-nak a települést (Villaviciosa), mert azt mondták nekünk spanyol arcok, hogy a viciosa kifejezést arra használják, aki szereti a bűnös dolgokat. (szótárban megnéztük:……………..)Szóval hipermodern, az ügyintézésre időpontot kapsz, van egy recepciós néni, aki nagyon segítőkész (mint otthon a TO-snénik…) Mindenhol van internet, kis tó, pálmafák, sportpályák, csilivili…A diákok mászkálnak a kis laptopjukkal, leparkolnak a kocsiukkal. Najó, azért a buszon is vannak rendesen, amivel mi megyünk.
Ági! Van mikro a suliban!!!(mármint mikrohullámsütő, arra mi is vágynánk a BGF-en)
A tanfolyam kezdőknek van, de én örülök az ismétlésnek, és szórakoztató, ahogy a németek meg az angolok próbálkoznak spanyolul beszélni…A finnek sem rosszak. A tanárnő nagyon jófej, szereti Budapestet, mert tanított az ELTE-n fél évet.(de ez régen volt, akkor mikor az Evitát forgatták, mondta, hogy látta Antonio Banderast)
Sok jófej diák van, róluk még biztos lesz szó, még csak ismerkedünk. Megvan az új szobatársunk, ugyanis eddig úgy volt, hogy még egy magyar lánnyal fogunk lakni, de ő csak 3 hónapra marad, nekünk viszont 5 hónapra kell lakótárs. Egy finn lány, Pirita. Szegről-végről rokon végülis…Suli után eljött megnézni a lakást, és tetszett neki, nagyon szimpatikus, spanyolul abszolút nem tud, angolul sem perfekt, de jól megleszünk, és legalább itthon is beszélünk kicsit idegenül.
Már összemosom a 2 nap emlékeit, eseményeit, a tanfolyam csak ma kezdődött, de tegnap még volt két számunkra fontos esemény. Liával bevásároltunk a Lidlbe, vettünk mindenfélét, ami jól jöhet éhenhalás veszélye esetén, mirelit dolgokat többek között. Rántott hal, rákok, krumpli…Zöldség-gyümölcsből is feltankoltuk magunkat, és nagyon büszkék voltunk magunkra, hogy milyen jó lesz ez nekünk..Anyagiak mindig aggasztanak azért, mert mégis drágább itt élni, de pl a rákok, halak olcsóbbak, a koktél paradicsom is, amit szeretünk nagyon Próbálunk hasznos dolgokat venni.
A másik ami tegnap történt, hogy elmentünk egy kicsit kocsmázni. Bekerült a képbe még egy magyar, egy BGFes fiú,Gergő, akivel Lia már felvette a kapcsolatot, és tegnap suliba menet találkoztunk, azt hittük ő nagyon jól beszél spanyolul, tévedtünk. Most kezdett tanulni, de ő szeretne itt megtanulni, és spanyolul felvenni az órákat. Tegnap már együtt mentünk vele is suliba. Ő ideiglenesen spanyolokkal lakik, és ők mutattak neki egy kocsmát, ahol minden kör mellé hoznak tapasokat (harapnivalókat), és egész jó áron van a sör. 2 euro. Szóval elvitt minket oda, és nagyon tetszett nekünk, teljesen autentikus, kis lepattant kocsma, le sem tudsz ülni, csak pultot támasztani..:) Finom volt a sör, fantás-bor és a tapasok is. Mindig hoznak vmit találomra. Ettünk tonhalas valamivel töltött rétestészta szerű bigyót, meg sültkrumplit finom öntettel.
Ma este ezeket sajnos nem tudom feltölteni, mert elment a net, hülye felhasználók néha kikapcsolják, elmennek aludni És most este még jót beszélgettem a lakótársakkal, akik nem sokára itt hagynak minket…Olyannyira jót, hogy már szerda van, és reggel megyünk suliba.Csak ezt még mindenképp be akartam gépelni. Így végül 2 nap maradt ki a blogolásból.
Puszi

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.