2010. január 22., péntek

Kedves Mindenki:)

Tegnap voltunk Múzeumban Lindával, ahol nem értettük, hogy mi a tematika, és hogy a termek berendezésében mi a koncepció, de nagyon tetszett nekünk. Itt minden múzeumba be lehet menni ingyen, csak meg kell találni a jó napot. A múzeumba menet találtunk egy olyan aluljárót, hogy egész otthon éreztük magunkat. Csövesek, pis és bűz mindenhol..Hát ilyen is van itt??wow
Hazafelé egy számunkra új boltba kalauzolt minket, MERCADONA.Liával oda meg vissza voltunk...nem tudtunk elszakadni egy-egy polctól.Linda próbált minket leállítani: "Lányok, még itt lesztek fél évig, lesz időtök, felehetitek az egész Mercadonát.." :)
Végül meggyőzött. Este felvágtam a mexikóiaknak készítendő karajt, csináltam salátát, meg kisütöttem halat, mi azt ettüka Liával, lányok meg pörköltet salival, úgyhogy meghitten vacsoráztunk 4esben, jó volt nagyon. Utána meg képeket nézegettünk, és hülyültünk a szobánkban.

Ma reggel korán keltünk, mert erasmusos Prado látogatásra mentünk.Kicsit késtünk, de megvártak minket. Egy idegenvezető nő is jött velünk, nagyon szépen beszélt spanyolul, mármint értettük:) És megnéztük gyorsan a leghíresebb, legjelentősebb festményeket. Velázquez, El Greco, Goya. Olyan művészeti dolgokat magyarázott a nő...és megértettük nagyjából. Szerintem csak 3an 4en értettünk valamit...Legtöbben nada=semmit.:)És a legviccesebb dolog...Az egyik Velázquez festményen megpillantottam egy ismerősöm..Előd Álmos ott pózolt félmesztelenül, egy 16. századi festményen. A kép címe los borrachos= részegek. Már ellinkeltem neki is a képet, de a számítógépen nem látszik olyan jól, ott nem hasonlít annyira..Élőben kiköpött Álmos volt. (akit érdekel, a jóban rosszban-ban játszotta Dávid szerepét...meg lehet nézni):)
Hazajöttünk és nekiálltunk főzni. Én megcsináltam anya kukorica levesét, amihez sajnos vegetát vagy olyasfélét nem találtunk, de azért jó lett..azt mondták a lányok:) Lia csinálta a pörköltet, tejszínesen, ezekkel a konyhai eszközökkel minden nehézkes egy kicsit, de megoldjuk.. Még leszaladtunk a boltba gombáért, mert azt tegnap elfelejtettük. És próbáltuk azt is megszülni, hogy mi legyen a desszert. A véletlenül vett sűrített tejjel akartunk kezdeni valamit, Lia ismer egy receptet, amihez az kell, meg mangópüré. Hát persze, hogy nem találtunk mangópürét.. már a kínaiakban is csalódnunk kellett, ott sem volt, Úgyhogy vettünk egy fél sárgadinnyét, és a többi gyümölccsel összemixelve csináltam egy finom gyümisalit. Görög joghurttal kevertem össze, meg cukorral. Ezt most Ági barátnőm inspirálta. Köszi!:) Tényleg nagyon ízlett minden mindenkinek. A mexikóiak tündériek voltak, a két kislány olyan, mint pocahontas. Egyikük 8 éves, a másik 5. Nagyon nehéz volt megérteni a családot, és le is fáradtunk a végére, de sztem minket is megkedveltek, már csütörtökre meg is vagyunk hívva mind a 4en, mielőtt még Linda hazautazik. Csinál nekünk az apuka tequilát, meg margaritát, ahogy azt kell. Csináltunk képeket, majd töltök fel.
Lia most estére rosszul lett, fáj a torka,feje..de reméljük semmi komoly.Főztem neki teát, csak véletlenül a vörös borába öntöttem, úgyhogy kapott forraltbort:)
Holnap pihenés, mosás, tornázás, Nektek írás..:)
Remélem már mindenki tud megjegyzést írni, mert küldtem nektek mailt.

PUSZ

1 megjegyzés:

Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.